Kosmetika


Kosmetika
 (řecky - kosmetiké) znamená umění se zkrášlovat, učení o prostředcích a metodách vylepšování vzhledu člověka. Kosmetika nezná věková omezení. Od momentu narození člověk pociťuje potřebu používat kosmetické preparáty. Vyšší věk, a dokonce i hluboké stáří, neosvobozuje od nutnosti denního použití kosmetických přípravků. Rozlišujeme kosmetiku dekorativní a léčebnou.

Kosmetické preparáty Dr. Nona, určené pro provádění klasické péče o pokožku (čištění, vyživování, intenzifikace krevního oběhu), se těší zaslouženému uznání. Princip, na němž jsou preparáty Dr. Nona založeny, zní: „Léčivé a uzdravující působení nejen na pokožku, ale i skrze pokožku na celý organismus“.Společné úsilí kliniky Lenom a skupiny vědců vedlo k vytvoření unikátní kosmetiky, která poprvé ve světě uvedla do praxe výše deklarovaný princip. Mnohaleté vědecké bádání vedlo k vytvoření nové bioorganominerální molekuly - spojení minerální směsi z Mrtvého moře, aroma-terapeutických olejů, fyto-terapeutických produktů a derivátů unikátní archebakterie, která se zachovala a žije ve slaných vodách moře, chybně nazývaného Mrtvým.

Ale není to obyčejná směs solí s olejem, ale zvláštním způsobem provedena syntéza, která spojila v jednotě léčivé schopnosti aroma-terapeutických produktů a solí Mrtvého moře s biologickým komponentem, získaným z živého organismu, žijícího ve vodách Mrtvého moře a prostřednictvím preparátů společnosti Dr. Nona, předávajícím nám svou neuvěřitelnou živou sílu. Výsledkem je unikátní spojení, ve kterém se mnohokrát zesílily kladné vlastnosti jednotlivých složek a jejich záporné vedlejší účinky jsou prakticky nulové.


Přehled kosmetických produktů Dr. Nona:

Pleťová bahenní maska je vynikající prostředek k omlazení a regeneraci pleti. Zvyšuje elasticitu pleti, vyhlazuje vrásky a zlepšuje krevní oběh pokožky. Má také blahodárné hojivé účinky, zklidňuje podrážděnou pleť a obnovuje kožní buňky. Zvyšuje tkáňový tonus a vyhlazuje jizvy. Doporučuje se hlavně při výskytu akné, uhrovité pleti, lupence na obličeji, při pigmentových škvrnách, při zánětu licního nervu a podobných problémech pokožky.

Nezaměnitelný tonizující prostředek, mající lokální a celkový omlazující účinek. Je schopný uzdravit a omladit pokožku staršího člověka, zbrzdit procesy stárnutí v mladém a středním věku. Zvláštností krému je jeho schopnost tonizovat organismus při neurózách, a také po psychické a fyzické vyčerpanosti.

Dynamický hydratační krém je možné úspěšně používat při celkové reflexní nebo bodové masáži pro zlepšení činnosti organismu. Kromě toho, má krém protizánětlivé a bakteriostatické vlastnosti, což umožňuje efektivní použití při spáleninách pokožky (včetně radiačního), a také při neuritidách, myalgiích a artritidách různého původu. Normalizuje krevní tlak
   Balzám na oční vrásky má velmi jemnou kompozici složení, která umožňuje úspěšně likvidovat kruhy a otoky pod očima, zamezuje tvorbě vrásek a navrací pleti svěžest. Říká se, že oči jsou zrcadlem duše. Stav pleti v očním okolí můžeme považovat za zrcadlo zdraví. Vrásky, otoky a unavená pleť odráží stav našeho organismu jak po psychické, tak po fyzické stránce. Balzám na oční vrásky pomáhá tyto jevy odstranit. Tonizuje mastnou pleť a obnovuje mladost pokožky.    Krém na ruce a nehty má antiseptické, ochranné a regenerační účinky, které napomáhají odstranit různé kožní defekty, drobné ranky a oděrky na kůži. Zabraňuje plísňovým onemocněním nehtů a nehtového lůžka, zabraňuje nadměrnému pocení rukou a chodidel, zklidňuje alergické reakce pokožky. Nezanechává mastný filtr na kůži a lze jej s úspěchem využívat jako jemný denní krém pro mastnou pleť.Krém na ruce a nehty je také vynikající prostředek pro masáž nohou a chodidel.
   Základní předností tohoto výjimečnéhokrému SOLARIS je unikátní složení, které spojuje účinky bioorganominerálního komplexu (BOMK) a retinolu (vitaminu A). Nedostatek vitaminu A je jednou z hlavních příčin zhoršování stavu pleti, vyvolává vysychání, svědění, zvýšenou citlivost a praskliny na pokožce. Vitamín A je obsažen např. v másle, sýru a vaječném žloutku. Konzumace těchto potravin se v dnešní době omezuje kvůli vysokému obsahu tuku a cholesterolu. Proto je potřeba dodávat pleti vitamín A jiným způsobem. V Regeneračním krému „Solaris“ je vitamín A zachován v aktivním stavu a dodává pleti odolnost a hedvábnou jemnost. Chrání pleť proti klimatickým vlivům, nepříznivým důsledkům stresu a zabraňuje jejímu stárnutí. Je vhodný pro každý typ pleti.    Tělové mléko je unikátní produkt, který přes pokožku těla podporuje funkce celého organismu. Ochraňuje a vyživuje pokožku, zvyšuje její hladkost a pružnost, prokrvuje ji. Má antiseptické účinky a aktivuje obranné síly organismu. Tělové mléko je zvláště vhodné při dlouhé rekonvalescenci. Zklidňuje při podráždění, nespavosti a vleklých zánětlivých defektech kůže. Tělové mléko je také výborný masážní prostředek, který v kombinaci s koupelemi v Solích Dr.Nona uvolňuje napětí.
   Mnoho lidí na světě trpí problémy v oblasti ústní dutiny. Ústní vodapředstavuje komplexní řešení těchto problémů. Odstraňuje nepříjemný zápach z úst, působí preventivně proti vzniku zubního kazu a krvácení dásní, napomáhá hojení ran v ústní dutině. Ústní voda je vynikající prostředek při zánětech mandlí, chřipkách a nachlazení, odstraňuje nepříjemný pocit v ústní dutině a jako kloktadlo pomáhá při bolestech v krku. Díky svým antiseptickým účinkům se Ústní voda používá také při různých prasklinách a odřeninách na kůži, protože čistí a napomáhá hojení ran.    Solaris D.N. – tělové mléko je vynikající produkt, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Má velké množství pozitivních účinků a je univerzálním pomocníkem při mnoha problémech organismu. Má vysoce efektivní ochranné a regenerační schopnosti. V dnešní době, kdy ultrafialové záření a znečištění vyvolávají velký nárůst v počtu onkologických onemocnění, působí preventivně na pokožku, která je každodenně vystavena těmto škodlivým vlivům. Ochraňuje také proti slunečním a jiným spáleninám a napomáhá hojení kožních onemocnění způsobených ozařováním.
   Pleťové mléko mrtvé moře v podmínkách městského znečištěného ovzduší tento produkt velmi účinně čistí pokožku a obnovuje její kyselo-zásaditou rovnováhu. Nedráždivě odstraňuje nečistoty a make-up, příjemně změkčuje a v dostačující míře vyživuje pleť. Stimuluje obranné mechanismy pokožky, zesiluje ochranu buněčných membrán. Je velmi účinným preventivním prostředkem proti akné, včetně předmenstruačních vyrážek. Osvěžuje pleť, udržuje pružnost pokožky. Doporučuje se pro všechny typy pleti.    Nový preparát HALO - GEL nese svůj název na počest halo-bakterií, ke kterým patří archibakterie, přítomná v bioorganominerálním komplexu a která je umělé pěstovaná v laboratořích kliniky Lenom.

Halo-gel slouží k hloubkové a celkové očistě vaší pokožky současně s využitím bahna Mrtvého moře. Mýdlový základ gelu umožňuje aktivním prvkům bahna Mrtvého moře rychle pronikat do hloubky pokožky.

   Šampon pro časté použití obsahuje velmi účinné složky jako je bioorganominerální komplex, výtažek z aloe, heřmánku, jojoby, rozmarýnu, tymiánu a ylang-ylangu. Díky tomuto složení je vynikajícím mycím a zvlhčujícím prostředkem na vlasy. Šampon vyživuje vlasy a pokožku hlavy a současně zklidňuje podráždění a oživuje je. Působením šamponu se vlasům navrací ztracený lesk a zvyšuje se elastičnost každého vlasu.
Stres je v dnešní době každodenním průvodcem lidského života. Paradoxem je, že ačkoli je náš organismus takto zatěžován, děláme pro zlepšení jeho stavu jen velmi málo. Většina z nás si ve chvíli, kdy se necítí dobře, vezme prášek. My Vám ale nabízíme jednodušší způsob jak podpořit svoji imunitu: používat koupele se solí Dr. Nona a Šampon na časté použití. Náš šampon je zdrojem biologicky aktivních látek, které skrze pokožku působí na celý organismus. Díky nové biotechnologii, která se používá při výrobě šamponů nové řady, se nám podařilo posílit působení bioorganominerálního komplexu na organismus. Archebakterie, kterou šampon pro časté použití obsahuje, je vynikající antioxidant a podporuje regeneraci buněk. Všechna tato pozitiva ohledně složení šamponu samozřejmě nijak nesnižují jeho čistící efekt. Náš šampon může používat celá rodina včetně dětí.

Šampón proti lupům je vynikající mycí a hydratační prostředek, zlepšující oběh krve v kožních vrstvách vlasové části hlavy a nevyžadující následné použití kondicionéru. Ozdravuje vlasy a pokožku hlavy. Likviduje důsledky rohovatění kožní vrstvy. Zabraňuje vzniku lupů. Přidává lesk vlasům, snižuje jejich lámavost. Doporučuje se při seborei - potlačuje zesílené vylučování kvalitativně změněného podkožního tuku na povrch pokožky vlasové části hlavy, obličeje, prsou a zad, zvyšuje bakteriostatické vlastnosti pokožky, zabraňuje vzniku opakované infekce. Pravidelné použití šampónu zbavuje od vzniku tukových nádorků (bílé uhry), tukových otvorů (černé uhry). Vlasům se navrací zdravý vzhled, zastavuje se jejich intenzivní vypadávání. Má vliv na baktericidní flóru, narušující proces rohovatění pokožky, což následně vyvolává vznik lupů.

   Obklady z vody Mrtvého moře by neměly chybět v žádné domácnosti. Tento prostředek vám umožní pocítit sílu starodávných vod Mrtvého moře. Blahodárný vliv unikátního přírodního bioorganominerálního komplexu je zde posílen přídavkem francouzských aromaterapeutických olejů. Obklady z vody Mrtvého moře vám pomohou zbavit se kožních defektů spojených s různým chemickým nebo mechanickým poškozením pokožky. Přikládají se jako obklad pro očištění poškozeného místa na pokožce, ponechávají se do vyschnutí. Tento produkt ocení všichni, kteří mají jakékoliv problémy s pokožkou. Hojí a čistí drobná poranění, ekzémy a akné. Má antiseptický a zklidňující vliv na pokožku. Zlepšuje oběh krve, regeneraci tkáně a hojení ran. Mírní bolesti.

 

 

 


Kvartet solí do koupele přináší jedinečnou možnost prožít nádheru ponoření se do léčivých vln Mrtvého moře ve vlastní vaně! Doporučuje se pro uklidnění nervové soustavy, odstranění psychického a fyzického vypětí, zvýšení životního tonusu a také uvolnění bolesti kosterního a svalového původu. Všechny čtyři sáčky obsahují stejné složení unikátních solí Mrtvého moře, ale liší se od sebe aromatickými doplňky – esencemi olejů eukalyptu, rozmarýnu, kafru, levandule, jasmínu, heřmánku, ženšenu, ylang-ylangu, jetele a tymiánu.

Sůl s levandulí se používá jako uklidňující prostředek při neurózách, nespavosti, stresových stavech, kožních problémech, snižuje krevní tlak, likviduje bolesti hlavy, pročišťuje nosohltan, zlepšuje cirkulaci krve.

Sůl s heřmánkem působí antisepticky, protialergicky, baktericidně a regeneračně, obnovuje dýchací funkce kůže, napomáhá při hojení ran, hnisavých onemocněních u dětí, používá se pro odstranění svědění při kožních problémech a jako protiplísňový prostředek.

Sůl s eukalyptem a tymiánem se používá při fyzické únavě, vyčerpání, likviduje bolesti kosterního a svalového původu, používá se pro relaxaci svalů, při plísňových onemocněních. Velmi prospěšná pro lidi nad čtyřicet let, zvlášť pro ženy pro prevenci osteoporózy v postklimakterickém období. Používá se po chirurgických zákrocích, obnovuje síly organismu.

Sůl s ylang-ylangem se nazývá „solí přání“, protože značně zvyšuje tonus organismu, aktivuje sexualitu.

  Pomáda na rtyspolečnosti Dr. Nona odpovídá všem požadavkům moderní kosmetiky. Jeho jemná hedvábná textura se lehce nanáší, dobře pokrývá rty, dlouho vydrží a přitom zabezpečí rtům dokonalou výživu. Pomáda na rty společnosti Dr. Nona však nemá pouze tyto klady, přináší také vymoženosti moderní vědy. Vědci kliniky Lenom jí dodali nové unikátní vlastnosti. Velký podíl ve složení balzámu tvoří bioorganominerální komplex, který působením přes kožní vrstvu přináší organismu dostatečné množství antioxidantů a přirozenou cestou stimuluje imunitní systém. Posiluje tak obranu tělesných buněk před působením volných radikálů. Po použití balzámu na rty Dr Nona, můžete použít svou oblíbenou rtěnku.
   Noční krém je vyroben podle nejnovější technologie a vylepšené receptury společnosti Dr. Nona! K regeneraci kůže dochází hlavně během spánku. Ideálním řešením je před spaním očistit tvář od denního make-upu Pleťovým mlékem Dr.Nona a poté dát příležitost Nočnímu krému maximálně obnovit kolagenová vlákna a přirozenou pružnost pokožky. Sledováním biologických rytmů vědci zjistili, v jakou denní dobu jsou buňky epidermis nejaktivnější. Ukázalo se, že noc je „zlatý čas" pro naši kůži - buněčný metabolismus v této době dosahuje vrcholu intenzity. Ve čtyři hodiny ráno se zrychluje krevní oběh, tím se zvyšuje míra vstřebávání jednotlivých složek kosmetických prostředků a tím i jejich účinnost.     Zubní pasta Shenseen Plus

Zdraví našeho organizmu je do určité míry závislé na stavu naší ústní dutiny. Zubní pasta Shenseen Plus chrání před bolestí zubů, zubním kazem a zabraňuje problémům v ústní dutině. Posiluje stěny kapilár, zabraňuje krvácení dásní a má příjemnou chuť, proto je velmi žádaným pomocníkem při každodenní péči o zuby a ústní dutinu.

Účinné složky: Bioorganominerální komplex, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z brusinky, pomerančový olej.

 

Charakteristika Zubní pasty  Shenseen Plus:

  • důkladně čistí a dezinfikuje zuby a ústní dutinu
  • chrání proti paradentóze a zubnímu kazu
  • snižuje přecitlivělost zubů a dásní
  • pomáhá vstřebávat důležité minerální látky přes zubní tkáň
  • působí preventivně proti krvácení dásní

 

Způsob použití: Používat pravidelně dvakrát denně k důkladnému vyčištění zubů.

 

Objem: 80 mlMinerální vlasový kondicionér

Vlasy jsou barometrem stavu našeho organizmu a citlivě reagují na naše psychické i fyzické rozpoložení. Je známo, že mnohé zdravotní problémy, které se projevují špatnou kvalitou vlasů, jsou spojeny s nedostatkem některých látek v organizmu. Součástí složení tohoto kondicionéru je Bioorganominerální komplex, který umožňuje, aby přes kůži mohl být organizmus vyživován potřebnými minerály. Je vhodný pro každodenní použití, zejména u barvených vlasů, kterým navrací jejich zdravý vzhled a lesk.

Účinné složky: Bioorganominerální komplex, glycerin.

NEOBSAHUJE PARABENY!

Charakteristika Minerálního vlasového kondicionéru Dr. Nona:

  • stimuluje růst a zlepšuje strukturu vlasů
  • dodává vlasům lesk a pružnost
  • regeneruje vlasy po barvení a trvalé
  • udržuje lesk barvených vlasů

Způsob použití:

Po umytí vlasů šamponem nanést malé množství Kondicionéru a nechat několik minut působit, poté pečlivě smýt vlažnou vodou.

Objem: 250 ml

   
| diagnostika zdravotního stavu | certifikáty a osvědčení | dárkové poukazy | dárky | ceník | kontakt | harmoniterapie | lifting Dr. Nona | indická masáž hlavy | tělové svíce | ozdravné produkty Dr. Nona | kurzy, semináře | Kosmetika | Potravinové doplňky | Parfumérie |